godło Polski na tle dokumentów notarialnych w Będzinie

Notariusz oferuje usługi notarialne dla mieszkańców Będzina

Kancelaria Notarialna Anna Muzyk

biurko i dokumenty notarialne notariusza w Będzinie
ikona spisywania aktów poświadczenia, wypisów

Akt notarialny, akt poświadczenia dziedziczenia czy poświadczenie zgodności kopii z oryginałem może sporządzić wyłącznie notariusz. Będzin jest miastem, które znajduje się w obszarze działania Kancelarii notarialnej Anna Muzyk, świadczącej profesjonalne usługi notarialne dla klientów z województwa śląskiego. Kancelaria znajduje się zaledwie 5 km od Będzina, a dojeżdżający do nas klienci mogą skorzystać z bezpłatnego miejsca parkingowego. Czynności notarialne dokonywane są w siedzibie Kancelarii, a także w innych miejscach, jeśli przemawia za tym charakter czynności lub szczególne okoliczności. Informacji w zakresie czynności notarialnych udzielamy bezpłatnie.

Czynności notarialne

Kancelaria notarialna Anna Muzyk ma swoją siedzibę w Dąbrowie Górniczej, lecz obszary działania Kancelarii obejmują także Będzin i okoliczne miejscowości. Nasz profesjonalizm potwierdzają bardzo wysokie opinie klientów, a szeroki zakres usług notarialnych umożliwia załatwienie każdej sprawy. Zgodnie z art. 79 ustawy z dnia 14 lutego 1991 roku – Prawo o notariacie, Kancelaria notarialna w Będzinie zajmuje się sporządzaniem:

  • aktów notarialnych,
  • aktów poświadczenia dziedziczenia,
  • poświadczeń,
  • wypisów, odpisów i wyciągów dokumentów,
  • projektów aktów, oświadczeń i innych dokumentów
  • protestów weksli i czeków,
  • innych czynności wynikających z odrębnych przepisów.
Ikona długopisu dokonującego czynności notarialnych w kancelarii notarialnej w Będzinie

Kancelaria notarialna o szerokim zasięgu działania

Zapraszamy mieszkańców Będzina do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat czynności notarialnych. Kancelaria notarialna Anna Muzyk udzieli wszelkich wyjaśnień dotyczących wykonywanych usług, poinformuje o opłatach i zajmie się realizacją zleconej czynności, takiej jak sporządzenie aktu notarialnego czy złożenie wniosku o wpis do księgi wieczystej.

Czynności notarialne w sprawach spadkowych

Po śmierci spadkodawcy konieczne jest przeprowadzenie sprawy spadkowej. Istnieją dwa alternatywne sposoby uzyskania potwierdzenia nabycia praw spadkowych: droga sądowa o wydanie postanowienia o stwierdzeniu nabycia praw do spadku lub droga notarialna, która wiążę się z uzyskaniem aktu poświadczenia dziedziczenia. Należy zwrócić uwagę, że tylko przy sprawach sądowych występuje rejonizacja, co oznacza, że z zasady właściwy do sprawy spadkowej będzie sąd ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy. Takich ograniczeń nie ma przy notarialnym poświadczeniu dziedziczenia. Jeżeli ostatnim miejscem zamieszkania osoby zmarłej był Będzin to sprawę spadkową można przeprowadzić również u notariusza w Dąbrowie Górniczej.

Pomoc dla mieszkańców Będzina - obrót nieruchomościami

Obecne przepisy Prawa o notariacie nie wymuszają rejonizacji notariuszy związanej z miejscem położenia nieruchomości. Jeśli przedmiotem obrotu (np. sprzedaży, darowizny, działu spadku) ma być nieruchomość położona w Będzinie, czynności takiej może dokonać też notariusz w Dąbrowie Górniczej.

Godziny urzędowania kancelarii

Poniedziałek

11:00 - 18:00

Wtorek, Środa, Czwartek

9:00 - 17:00

Piątek

8:00 - 15:00

Istnieje możliwość dokonania czynności poza godzinami urzędowania Kancelarii, w tym także w dni wolne od pracy - po wcześniejszym uzgodnieniu.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu. Kancelaria odpowie na wszystkie Państwa pytania dotyczące czynności notarialnych.

Nasz obszar działalności to nie tylko Będzin, ale także Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Czeladź, Sławków, Sarnów oraz inne pobliskie miejscowości.

ikona pineska - siedziba kancelarii notarialnej w Dąbrowie, Będzinie i okolicach KANCELARIA NOTARIALNA NOTARIUSZ ANNA MUZYK
ul. Majakowskiego 32/2 41-300 Dąbrowa Górnicza
I piętro, wejście od podwórza, pierwsza klatka od strony ulicy Majakowskiego
ikona e-mail - kancelaria notarialna Będzin TELEFON: (32) 411 36 28 TEL. KOMÓRKOWY: 502 354 895 lub 731 138 439
E-MAIL:
Pozostałe dane kancelarii notarialnej NIP: 644 336 74 12 REGON: 367933954
Numer rachunku bankowego: 92 1050 1272 1000 0092 4548 5157 ING Bank Śląski S.A.