godło Polski na tle dokumentów notarialnych w Sarnowie

Notariusz oferuje usługi notarialne dla mieszkańców Sarnowa

Kancelaria Notarialna Anna Muzyk

Biurko i dokumenty notarialne Notariusza w Sarnowie
Ikona spisywania aktów poświadczenia, wypisów

Sporządzenie aktu notarialnego czy aktu poświadczenia dziedziczenia to czynności notarialne, których może dokonać jedynie notariusz. Sarnów jest miejscowością zlokalizowaną w obszarze działania naszej Kancelarii, której siedzibą jest Dąbrowa Górnicza. Notariusz Anna Muzyk świadczy profesjonalne usługi notarialne skierowane do klientów zamieszkujących Sarnów oraz okoliczne miejscowości z terenu województwa śląskiego. Osoby dojeżdżające do nas z Sarnowa mogą skorzystać z bezpłatnego parkingu, który znajduje się bezpośrednio przed budynkiem Kancelarii.

Czynności notarialne

Kancelaria Notarialna Anna Muzyk zajmuje się dokonywaniem czynności notarialnych wyszczególnionych w art. 79 ustawy z dnia 14 lutego 1991 roku. Sporządzamy:

  • akty notarialne
  • akty poświadczenia dziedziczenia,
  • poświadczenia (np. zgodności kopii z oryginałem),
  • dokumenty na żądanie stron (np. projekty aktów),
  • wypisy, wyciągi i odpisy dokumentów,
  • protokoły,
  • protesty weksli i czeków.

Notariusz Anna Muzyk podejmuje również czynności notarialne związane z zarządem sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej oraz zajmuje się przechowywaniem dokumentów, papierów wartościowych, pieniędzy i danych elektronicznych klientów. W zakresie usług Kancelarii znajdują się także czynności notarialne związane z europejskim poświadczeniem spadkowym.

Ikona długopisu dokonującego czynności notarialnych w kancelarii notarialnej w Sarnowie

Kancelaria Notarialna o szerokim zasięgu działania

Choć siedzibą Kancelarii Notarialnej Anna Muzyk jest Dąbrowa Górnicza, obszar naszego działania obejmuje także inne miejscowości województwa śląskiego, w tym Sarnów. W wyjątkowych okolicznościach jesteśmy w stanie świadczyć usługi notarialne poza siedzibą Kancelarii – szczegółów w tym zakresie udzielamy podczas bezpośredniej rozmowy. Zachęcamy do kontaktu osobistego, telefonicznego lub mailowego w celu uzyskania dodatkowych informacji na temat prowadzonych czynności, obowiązujących opłat czy świadczenia usług poza godzinami urzędowania Kancelarii. Informacji dotyczących czynności notarialnych udzielamy bezpłatnie.

Czynności notarialne w sprawach spadkowych

Po śmierci spadkodawcy konieczne jest przeprowadzenie sprawy spadkowej. Istnieją dwa alternatywne sposoby uzyskania potwierdzenia nabycia praw spadkowych: droga sądowa o wydanie postanowienia o stwierdzeniu nabycia praw do spadku lub droga notarialna, która wiążę się z uzyskaniem aktu poświadczenia dziedziczenia. Należy zwrócić uwagę, że tylko przy sprawach sądowych występuje rejonizacja, co oznacza, że z zasady właściwy do sprawy spadkowej będzie sąd ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy. Takich ograniczeń nie ma przy notarialnym poświadczeniu dziedziczenia. Jeżeli ostatnim miejscem zamieszkania osoby zmarłej był Sarnów to sprawę spadkową można przeprowadzić również u notariusza w Dąbrowie Górniczej.

Pomoc dla mieszkańców Sarnowa - obrót nieruchomościami

Obecne przepisy Prawa o notariacie nie wymuszają rejonizacji notariuszy związanej z miejscem położenia nieruchomości. Jeśli przedmiotem obrotu (np. sprzedaży, darowizny, działu spadku) ma być nieruchomość położona w Sarnowie, czynności takiej może dokonać też notariusz w Dąbrowie Górniczej.

Godziny urzędowania kancelarii

Poniedziałek

11:00 - 18:00

Wtorek, Środa, Czwartek

9:00 - 17:00

Piątek

8:00 - 15:00

Istnieje możliwość dokonania czynności poza godzinami urzędowania Kancelarii, w tym także w dni wolne od pracy - po wcześniejszym uzgodnieniu.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu. Kancelaria odpowie na wszystkie Państwa pytania dotyczące czynności notarialnych.

Nasz obszar działalności to nie tylko Sarnów, ale także Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Czeladź, Sławków, Będzin oraz inne pobliskie miejscowości.

ikona pineska - siedziba kancelarii notarialnej w Dąbrowie, Sarnowie i okolicach KANCELARIA NOTARIALNA NOTARIUSZ ANNA MUZYK
ul. Majakowskiego 32/2 41-300 Dąbrowa Górnicza
I piętro, wejście od podwórza, pierwsza klatka od strony ulicy Majakowskiego
ikona e-mail - kancelaria notarialna Sarnów TELEFON: (32) 411 36 28 TEL. KOMÓRKOWY: 502 354 895 lub 731 138 439
E-MAIL:
Pozostałe dane kancelarii notarialnej NIP: 644 336 74 12 REGON: 367933954
Numer rachunku bankowego: 92 1050 1272 1000 0092 4548 5157 ING Bank Śląski S.A.