Godło Polski znajdujące się wśród dokumentów Notariusza w Sosnowcu

Notariusz oferuje usługi notarialne dla mieszkańców Sosnowca

Notariusz Anna Muzyk

pióro i dokumentacja notariusza w Sosnowcu
ikona pisanie czynności notarialnych

Czynności notarialne, takie jak sporządzenie aktu notarialnego czy aktu poświadczenia dziedziczenia, może wykonać jedynie notariusz. Sosnowiec to miasto, które znajduje się w obszarze działania naszej Kancelarii z siedzibą w Dąbrowie Górniczej. Świadczymy profesjonalne usługi notarialne dla klientów zamieszkujących Sosnowiec, którzy chcą sporządzić akt notarialny lub skorzystać z innych czynności. Dzięki rozbudowanej ofercie usług notarialnych nasza Kancelaria otrzymuje bardzo dobre opinie od klientów z całego obszaru działania. Osobom dojeżdżającym do nas z Sosnowca zapewniamy możliwość skorzystania z bezpłatnego parkingu.

Czynności notarialne

Kancelaria notarialna w Sosnowcu zajmuje się dokonywaniem czynności notarialnych, które zostały wyszczególnione w art. 79 ustawy z dnia 14 lutego 1991 roku. Zaliczamy do nich:

  • sporządzanie aktów notarialnych i aktów poświadczenia dziedziczenia,
  • sporządzanie poświadczeń (np. podpisu, zgodności kopii),
  • sporządzanie wypisów, wyciągów i odpisów dokumentów,
  • sporządzanie dokumentów na żądanie stron (np. projektów aktów i oświadczeń),
  • sporządzanie protestów weksli i czeków,
  • podejmuje czynności związane z zarządem sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej,
  • przyjmowanie na przechowanie dokumentów, pieniędzy, e-danych, papierów wartościowych,
  • podejmowanie czynności w zakresie europejskiego poświadczenia spadkowego
Podpis u notariusz w sosnowcu

Kancelaria notarialna o szerokim zasięgu działania

Kancelaria notarialna Anna Muzyk świadczy profesjonalne usługi notarialne w Dąbrowie Górniczej, lecz obszary działania Kancelarii obejmują także inne miejscowości, w tym Sosnowiec. Istnieje możliwość świadczenia usług poza siedzibą Kancelarii, o ile przemawia za tym charakter czynności notarialnych lub zachodzą szczególne okoliczności. W celu uzyskania dodatkowych informacji związanych z czynnościami dokonywanymi przez Kancelarię zapraszamy do kontaktu osobistego, telefonicznego lub mailowego. Notariusz Anna Muzyk ma obowiązek udzielenia stronom wszelkich wyjaśnień dotyczących wykonywanych czynności, dlatego zapraszamy do składania zapytań.

Czynności notarialne w sprawach spadkowych

Po śmierci spadkodawcy konieczne jest przeprowadzenie sprawy spadkowej. Istnieją dwa alternatywne sposoby uzyskania potwierdzenia nabycia praw spadkowych: droga sądowa o wydanie postanowienia o stwierdzeniu nabycia praw do spadku lub droga notarialna, która wiążę się z uzyskaniem aktu poświadczenia dziedziczenia. Należy zwrócić uwagę, że tylko przy sprawach sądowych występuje rejonizacja, co oznacza, że z zasady właściwy do sprawy spadkowej będzie sąd ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy. Takich ograniczeń nie ma przy notarialnym poświadczeniu dziedziczenia. Jeżeli ostatnim miejscem zamieszkania osoby zmarłej był Sosnowiec to sprawę spadkową można przeprowadzić również u notariusza w Dąbrowie Górniczej.

Pomoc dla mieszkańców Sosnowca - obrót nieruchomościami

Obecne przepisy Prawa o notariacie nie wymuszają rejonizacji notariuszy związanej z miejscem położenia nieruchomości. Jeśli przedmiotem obrotu (np. sprzedaży, darowizny, działu spadku) ma być nieruchomość położona w Sosnowcu, czynności takiej może dokonać też notariusz w Dąbrowie Górniczej.

Godziny urzędowania kancelarii

Poniedziałek

11:00 - 18:00

Wtorek, Środa, Czwartek

9:00 - 17:00

Piątek

8:00 - 15:00

Istnieje możliwość dokonania czynności poza godzinami urzędowania Kancelarii, w tym także w dni wolne od pracy - po wcześniejszym uzgodnieniu.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu. Kancelaria odpowie na wszystkie Państwa pytania dotyczące czynności notarialnych.

Nasz obszar działalności to nie tylko Sosnowiec, ale także Będzin, Dąbrowa Górnicza, Czeladź, Sławków, Sarnów oraz inne pobliskie miejscowości.

ikona pineska - siedziba kancelarii notarialnej KANCELARIA NOTARIALNA NOTARIUSZ ANNA MUZYK
ul. Majakowskiego 32/2 41-300 Dąbrowa Górnicza
I piętro, wejście od podwórza, pierwsza klatka od strony ulicy Majakowskiego
ikona e-mail - kancelaria notarialna Sosnowiec TELEFON: (32) 411 36 28 TEL. KOMÓRKOWY: 502 354 895 lub 731 138 439
E-MAIL:
Ikona inne dane Kancelarii Notarialnej NIP: 644 336 74 12 REGON: 367933954
Numer rachunku bankowego: 92 1050 1272 1000 0092 4548 5157 ING Bank Śląski S.A.